
W dniu 3 maja br. delegacja Zarządu WKSL w osobach Prezesa i v-ce Prezesa i pocztu sztandarowego WKSL oraz przedstawiciela Oddziału Warszawsko – Mazowieckiego SSLW RP płk dypl. pil. Jan Urbaniak złożyli co rocznym zwyczajem wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym historię Lotniska Mokotowskiego
Przedwojenne Lotnisko Mokotowskie było jednym z najważniejszych miejsc narodzin polskiego lotnictwa wojskowego, sportowego i cywilnego. Znajdowało się na rozległym terenie Pola Mokotowskiego w ówczesnej południowej części Warszawa. Przez kilkadziesiąt lat było centrum życia lotniczego odradzającej się Polski.


Pamiątką po lotnisku jest m.in. obelisk lotniczy na Polu Mokotowskim — ważne miejsce pamięci środowiska lotniczego i spotkań tradycyjnych organizowanych przez Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa, szczególnie 3 maja i przy innych rocznicach lotniczych.